Wiosenne dekoracje okienne

Bezapelacyjnie nadejście długo oczekiwanej wiosny wiąże się w naszych domach z tradycyjnym sprzątaniem i odświeżaniem całego mieszkania. Wiosna to również bardzo dobry czas na ciekawe i pomysłowe zaaranżowanie wystroju domowych okien, będących przecież wizytówką dobrego smaku jego mieszkańców.

Aby nieco zainspirować Państwa do samodzielnego stworzenia oryginalnych i nietuzinkowych kompozycji orz dekoracji na domowych oknach, podpowiadamy jak można szybko i niewielkim kosztem modnie i z pomysłem urządzić wystrój okna. Przede wszystkim powinniśmy zaplanować zakup odpowiednich firanek i zasłon do każdego z pomieszczeń w naszym mieszkaniu.

Do drzwi i okien balkonowych doskonałym wyborem z pewnością okażą się firanki długie i gładkie, sięgające niemalże samej podłogi. Jeśli uchylimy balkonowe drzwi, firanka taka będzie bardzo ładnie powiewała i układała się pod wpływem ruchu powietrza. Z powodzeniem możemy więc zdecydować się na firankę w delikatnym, pastelowym kolorze, który wprowadzi do pomieszczenia powiew nadchodzącej wiosny.

Z kolei do pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka, z powodzeniem możemy wybrać firanki bardziej kolorowe, na przykład w odcieniach żywej, wiosennej zieleni, różu, intensywnej żółci i pomarańczu. Kolory takie nie tylko zwrócą uwagę przechodniów na nasze ciekawie zaaranżowane okna, ale również ożywią wnętrza i optycznie je rozjaśnią.

Dobrym rozwiązaniem jest również zamontowanie w pomieszczeniach użytkowych modnych i praktycznych rolet rzymskich, dzięki którym będziemy mogli swobodnie regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła słonecznego. Rozwiązanie takie polecamy szczególnie posiadaczom okien dachowych, ustawionych pod pewnym kątem względem ścian i podłogi. Do takich okien bardzo trudno dobrać odpowiednią firankę, zatem wybór wygodnych i regulowanych rolet wydaje się być dobrze uzasadniony.

Jednakże, aby nieco bardziej oryginalnie i ciekawie udekorować domowe okna wraz z nadejściem wiosny, polecamy własnoręczne wykonanie ozdób. Jeśli posiadamy chociaż minimalne zdolności manualne oraz wyróżniamy się nienagannym gustem estetycznym, z pewnością pomysłowo wykonany na przykład roślinny ornament bezpośrednio na okiennej szybie. W sklepach z wyposażeniem znajdziemy jednakże również gotowe szablony i piękne naklejki, na przykład z wizerunkami kwiatów lub zwierzątek. Bardzo popularne jest na przykład umieszczenie naklejki-motylka lub biedronki z dolnym rogu okna.