Nowoczesne dekoracje okien

Aby ciekawie i z pomysłem udekorować domowe okno, wystarcza odrobina wyobraźni i chwila wolnego czasu. W prosty sposób możemy bowiem wykonać piękne dekoracje, które w nietuzinkowy, oryginalny sposób staną się wizytówką naszego mieszkania.

Obecnie bardzo modne stało się okazjonalne dekorowanie okien, na przykład z okazji świąt Bożego Narodzenia lub Wielkiej Nocy. Nie oznacza to jednak, iż okna możemy ozdabiać tylko i wyłącznie na święta, a wręcz przeciwnie. Niezależnie od pory roku powinniśmy przecież dbać o wygląd i atrakcyjny design naszego mieszkania, dlatego tez podpowiadamy, jak ciekawie przystroić okno, by stało się świadectwem naszego dobrego smaku oraz gustu estetycznego.

Aby udekorować domowe okna nie potrzebujemy wcale kosztownych materiałów ani drogich ozdób. Wystarczy jedynie dobry i ciekawy pomysł oraz eleganckie wykonanie, aby dać widoczny wyraz swojej estetyki. Jeśli powiesimy w oknie delikatną, ozdobną firankę nie tylko zapewnimy naszym oknom ładny wygląd, ale również wpuścimy do wnętrza dostateczną ilość światła słonecznego. Obecnie bardzo modne są tak zwane firanki-makarony, wykonane z cieniutkich paseczków jasnego materiału, które delikatnie powiewają pod wpływem wiatru.

Dodajmy jeszcze, iż krótkie, sięgające połowy okna firanki powinniśmy wieszać w pomieszczeniach ciemniejszych. Dzięki niezbyt długiej, jasnej (najlepiej białej lub ecru) firance z powodzeniem rozjaśnimy wnętrze. Z kolei do okien balkonowych polecamy firany długie, sięgające podłogi, które zasłonią wysokie okna i drzwi.

Jeśli jednak pragniemy udekorować swoje okna w nieco bardziej oryginalny i niepowtarzalny sposób, z powodzeniem możemy wykorzystać do tego celu najróżniejsze ozdoby, takie jak chociażby kolorowe motyle przypinane do firanek, kwiaty z materiału lub naklejki na szyby. Z powodzeniem możemy również zakupić specjalne farby do malowania na szybach. W taki sposób możemy wykonać bardzo eleganckie i ciekawe dekoracje, na przykład w postaci motywów roślinnych.

Pamiętajmy jednak, aby zbytnio nie przeładować okna nadmiarem ozdób i dekoracji. O wiele korzystniej będzie utrzymać nasze okna w eleganckim stylu. Dlatego też polecamy wybór delikatnej, ładnej firanki oraz klasycznych zasłon. Do takiego wystroju możemy dodać niewielką ozdobę w postaci dekoracji na szybie, na przykład z jednej z dolnych części okna.