Aranżacja okien kuchennych

Obecnie bardzo modne jest ciekawe i  pomysłowe dekorowanie okien kuchennych, będących przecież wizytówką naszego mieszkania. Z tego też powodu podpowiadamy, jak ozdobić okno w sposób zarówno praktyczny jak i estetyczny.

Celem udekorowania kuchennego okna możemy wykorzystać najróżniejsze firanki, zasłonki i pomniejsze ozdoby. Bez wątpienia jednym z popularniejszych sposób ozdabiania okien w kuchni jest przede wszystkim zawieszanie na nich kolorowych, pomysłowych firanek, nierzadko z elementami nawiązującymi do wystroju kuchni. Na rynku znajdziemy przecież cały szereg najróżniejszych wzorów i modeli, idealnych do naszej przytulnej i wygodnej kuchni.

Do urządzenia i modnego wystroju kuchni, najczęściej wykorzystuje się efektowne, kolorowe firanki. Oczywiście, możemy zawiesić w kuchni również ładne firaneczki w kolorze białym bądź ecru, jednakże jasny materiał może zbyt szybko brudzić się na wskutek unoszących się przecież w kuchni oparów potraw, przez co białe firanki mogą okazać się problematycznym wyborem. Aby uniknąć sytuacji, w których nasza piękna biała, kuchenna firanka okaże się pomysłem nietrafionym, polecamy wybór materiałów kolorowych, utrzymanych w ciekawych i modnych odcieniach.

W sklepach znajdziemy całe mnóstwo pomysłowych i dekoracyjnych firaneczkę do kuchni. Zależnie od naszych osobistych gustów oraz ogólnego wystroju całego pomieszczenia, z powodzeniem możemy zdecydować się na wybór firanki w żywych i intensywnych kolorach. Na wiosnę polecamy głównie modele o barwach zielonych, pomarańczowych lub żółtych. Z kolei na zimę z powodzeniem możemy założyć firanki beżowe, delikatnie brązowe lub niebieskie, ozdobione motywami roślinnymi lub geometrycznymi.

Kuchenne firanki najczęściej jednak ozdabiane są typowymi dla kuchni motywami i dekoracjami. W sklepach spotkamy się więc z uniwersalnymi fasonami w grochy lub w kolorową kratę. Jednakże, pragnąc nieco bardziej ożywić okno w kuchni, sugerujemy wybór barwnych firanek lub zasłonek na przykład ozdabianych podobiznami owoców, warzyw lub typowych kuchennych sprzętów, takich jak czajniczki czy tygielki.

Ciekawym pomysłem jest również przewiązanie kuchennej firanki efektowną wstążką lub szarfą, dzięki której nasze okna będą wyglądać bardzo pomysłowo i elegancko. Do nasłonecznionych, jasnych kuchni polecamy ponadto wybór praktycznych rolet rzymskich, dzięki którym swobodnie wyregulujemy ilość wpadającego do wnętrza światła.